Vigilante Police Villains Strona Główna

     
   
 Ogłoszenie 
Po Pyrkonie (24-26 kwietnia) zaczynamy już przenosić forum na forumpolish. Odświeżymy je trochę i w ten sposób wprowadzimy nowe wątki i wrócimy do gry :) Do tego czasu możecie sobie pisać, albo szykować się do przenosin :D

Pomoc przy przenosinach lub do teamu Adminów / MG poszukiwana i potrzebna! :D
Ogólne Administracja Fabuła Techniczne
Witamy na VPV
To nie jest forum SL, tylko typowe forum PBF z kostkami i Mistrzem Gry.
Posiadamy własny system - nie trzeba znać żadnych seriali, książek, filmów, komiksów itd.
Obowiązują Avki Realne, ale Mściciele i Przestępcy w przebraniach mają obrazki.

Nie ma super mocy. Zamiast tego jest wysoce rozwinięta technologia.
Każdy może zabłysnąć.. Dzięki specjalnemu systemowi kostek oraz możliwości zapisania się na Bogacza dłuższą historią postaci.

Stawiamy na realizm. Chcemy wczuć się w grę i urozmaicać ją, jak tylko się da. Między innymi służyć do tego będą "Wtyki MG".

Podręcznik to nasze Kompendium Wiedzy o systemie, ale nie trzeba czytać go całego od razu, bo nie wszystkie informacje są przydatne od zaraz.
Zapisy do Gry
Mściciele ~ Otwarte

Policja ~ Otwarte

Przestępcy ~ Otwarte

Mieszkańcy ~ Otwarte
Fabuła Forum
Rok 2250. Göteborg, Szwecja.
W tych czasach technologia jest wysoce rozwinięta. Językiem urzędowym na świecie jest angielski i niemal każdy go zna. Przez niezwykłe odkrycia w dziedzinie technologii poziom i zagrożenie związane z przestępczością drastycznie wzrosły. Policja ma związane ręce prawem i osobami z wysokich stanowisk. Gdyby nie Mściciele, którzy działają ponad prawem w Göteborgu i wielu innych miastach na całym świecie rządziłyby gangi i najróżniejsi przestępcy. Jakby tego było mało w tej szwedzkiej metropolii powstała organizacja zwana Światło. Manipulują każdym na ich drodze i mają mroczne plany w stosunku nie tylko do Göteborga ale i całego świata. Nikt nie wie kim są, a policja nawet nie wierzy w ich istnienie. Jak będzie wyglądało życie w tej metropolii, czy Światło oraz Przestępcy zostaną bezkarni, a policja bezradna. Czy mieszkańcy będą w stanie opowiedzieć się po którejś stronie?
Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie oprócz Ciebie użytkowniku!
Gorący News
Wydarzenie #2 START


Nabór J.A i innych!

Przesłuchanie związane z Wydarzeniem #1 na Policji oraz praca nad Nagraniem!

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Snake Eyes
2013-03-07, 15:36
Prawa i Obowiązki
Autor Wiadomość
Snake Eyes 
Mściciel
Coz I'm a Ninja

Wiek: 35 lat
Zajęcie: Grafik Komputerowy / Informatyk
Znajomości: Moje Relacje
Orientacja: Aseks
Ubiór: Tak Wygląda

Multikonta: Dick, Zatanna, Dragon
Posty: 197
Wysłany: 2013-03-07, 15:33   Prawa i Obowiązki
   Tytuł: Administrator | Grafik | Mistrz Gry | Bogacz
   | S: 81 | Z: 81 | I: 30 | P: 71 | C: 20 |
   Poziom 1 ~ PrzebieraniecI. Zasady Rejestracji

      1). Każda osoba, która nie stworzy Karty Postaci przez 5 dni od zarejestrowania konta, zostanie usunięta. Wyjątkami są osoby, które napiszą w nieobecnościach, że może im to zająć nieco czasu z jakichś powodów. W przypadku, gdy karta zostanie zamieszczona, a sprawdzający każe ją poprawić, zarejestrowany ma 4 dni na dokonanie poprawek/wpis do nieobecności albo jego konto zostanie usunięte, a karta przeniesiona do archiwum.
      2). Rejestrujesz się Imieniem i Nazwiskiem lub Pseudonimem swojej postaci. Nicki w stylu Kasia89, rOgEr, JohnnU89 itp. będą niezwłocznie kasowane.
      3). Jeśli nie wiesz jeszcze jak 100%owo będzie nazywać się twoja postać, pamiętaj, że przy pisaniu KP możesz poprosić przy Godności/Ksywie o zmianę nicku na to, co jest tam podane.
      4). Rejestracja nie oznacza, że możesz zacząć grać. Najpierw przeczytaj regulamin, a następnie stwórz kartę postaci i czekaj na jej akceptację. Gdy ją dostaniesz - wraz z kolorem i rangą - możesz grać na fabule oraz napisać kodeks, założyć telefon czy wszelkie inne tematy.
      5). Konta rejestrowane w celu reklamy, spamu, hejtowania forum/userów itd. itp. będą natychmiast usuwane.
      6). Rejestrujesz się na forum w stylu "RPG". To nie jest gra w stylu DC Universe Online itp. Weź to pod uwagę, zanim założysz konto.
      7). Nie uznajemy zasady "Kto pierwszy ten lepszy" itp. To, że się rejestrujesz, wstawiasz avka itd np. jako "Batman" nie znaczy, że będziesz mieć jego wizerunek, bo ktoś inny może zarejestrować się po tobie i założyć KP szybciej niż Ty. Co więc zrobić? Polecamy rezerwować wygląd realny i przebranie w rezerwacjach wyglądu *klik*.II. Konta i Postaci

      1). Na forum można posiadać maksymalnie 6 kont. Wyjątkiem, w którym można mieć 7 konto jest sytuacja, w której jest to postać Pomocnika lub postać Lokaja/Gosposi. Więcej radzimy nie mieć, bo 6-7 kont to raczej wystarczająco dużo do ogarniania. Ponadto administracja może zażądać oddania/kasacji któregoś konta jeśli jest zaniedbywane. Pamiętajcie o umiarze... Jeśli ogarniecie tyle postaci to spoko.. im więcej postaci tym więcej zabawy na forum.. ale pamiętajcie ich nie zaniedbać!
      2). Należy pamiętać, by każdą z posiadanych postaci logować się minimum raz na 3 dni - nawet jeśli akurat się nią nie pisze itd.
      3). Postać, której właściciel jest nieobecny minimum miesiąc (30 dni) i nie napisze w nieobecnościach, że takowa sytuacja będzie miała miejsce i na jak długo znika itd. zostaje kasowana lub w przypadku, gdy nie była to postać aktywna i udzielająca się to zostaje ona przekazana komuś innemu. Naturalnie w KP zostaje zaznaczone, iż właścicielem konta był kto inny, a nawet po ewentualnym powrocie można próbować konto odzyskać. Toteż lepiej pisać w nieobecnościach czyż nie?
      4). Stawiamy na bujne relacje między postaciami, ale nienawiść między dwoma osobnikami w fabule nie musi znaczyć, że tak samo jest w realu. To kwestia wyobraźni.
      5). À propos relacji. Najważniejsza jest fabuła. Owszem możecie robić tam notatki itp. oraz zgłaszać się na jakieś ciekawe, dawne powiązania lub pomysły ALE nic nie jest pewne dopóki nie potwierdzicie tego na fabule i NIE WOLNO nastawiać się, że skoro on chce być moim przyjacielem w relacjach, to w fabule się nim stanie mimo, że np. mojej postaci on nieco nie leży. Bądźcie w miarę realistyczni. Relacje to nie bóstwo i za zmowy najlepszych przyjaciół i miłości tego typu lub spamowanie po relacjach w poszukiwaniu romansów itd dajemy osta bez uprzedzenia.
      6). Upraszamy nie wnosić brudów na forum.. Buty zostawiajcie przed wejściem - To znaczy, że wszelkie kłótnie, sprzeczki itd. odstawiamy na bok. Tu piszemy, bawimy się, ma być miła atmosfera i prosimy nie psuć jej ani w tematach ani tym bardziej na SB! Od tego macie PW lub gg.
      7). Spamowanie na PW całkowicie, absolutnie, niewyobrażalnie zakazane.
      8). Jeśli masz postać, logujesz się, ale nie udzielasz w ogóle w fabule, tylko spamisz w offtopie, relacjach SB itd. To licz się z tym, że po 2 tygodniach twoje konto może zostać zawieszone - dostaniesz informację, że jeśli w przeciągu 2 dni nie napiszesz posta w fabule, to konto zostaje skasowane/oddane. Więc albo udzielajcie się na fabule, albo napiszcie w nieobecnościach, że nie macie chwilowo czasu itp. Wyjątkiem jest też temat "Tutaj Jestem" dla osób, które weszły do tematu i są tam lub zostały tam same. Jednak takie zgłoszenia tracą ważność po 5 dniach od ich napisania, więc lepiej czasem gdzieś po prostu wejść.
      9). Postaci ze statusem nieaktywnych - czyli odebrane nieaktywnym userom - mogą zostać użyte na potrzeby rozgrywki, jeśli nie znajdzie się na nie chętny przez 4 dni od ogłoszenia możliwości ich przejęcia. MG może je wtedy nawet uśmiercić itd. Stają się Kontami Specjalnymi i podlegają pod nadzór MG. Po ewentualnej śmierci trafiają do uśmierconych. KS i Uśmierconych postaci nie da się odzyskać do gry po powrocie właściciela.
      10). To, że w jakimś filmie twoja postać była z inną postacią nie oznacza, że tak musi być na forum.. Rly!
      11). Najniższy dopuszczalny wiek postaci to 13 lat i to w przypadku Pomocników dla Mścicieli i Przestępców. By móc być Mścicielem/Przestępcą musisz mieć przynajmniej 16 lat, a by być mieszkańcem z zawodem lub policjantem to minimum 20 lat. Ew. w policji możesz być praktykantem od 18 roku życia. Wyjątkami są dzieci minimalnie lat 12, które są potomstwem jakiejś postaci na forum - takie postaci są dopuszczalne, ale muszą być to dzieci rodzone, a nie adoptowane. Mogą później zostać pomocnikiem lub szybko dorosnąć i zająć normalną rangę.III. Rozgrywka

      1). Nie możesz pisać w fabule dopóki twoja karta nie zostanie zaakceptowana przez osobę do tego upoważnioną.
      2). Na tym forum nie ma czegoś takiego jak Bilokacja. Wniosek? Możecie być tylko w jednym miejscu w fabule - chyba, że odbywa się jakiś event lub jakieś forum/subforum ma informację, że nie zalicza się ono do limitu miejsc.
      3). Każdy post powinien mieć minimum 5 zdań złożonych. Wyjątkiem są posty wychodzące z tematu - mogą mieć minimum 4 zdania - oraz różne miejsca specjalne, gdzie piszemy z MG używającym kostek i nie wszystko trzeba rozpisywać - również minimum 4 zdania złożone. Wolimy, aby użytkownicy pisali ze sobą aktywnie, a nie wymieniali się jednym, nie wiadomo jak długim postem na dzień. Do wyjątków zaliczają się też mieszkania. Można tam pisać bardzo krótko.
      4). To nie jest forum w stylu Pairing-Writing. Nie umawiamy się na pisanie - owszem, możemy kogoś zapytać, czy chce popisać itd, ale nie czekamy całymi dniami, aż ktoś napisze "Tak, XYZ jestem chętnym na pisanie" itp. Nie snujemy się i nie myślimy o niebieskich migdałkach. Po prostu wchodzimy na fabułę tam, gdzie chcemy.
      5). W związku z powyższym, nie ma czegoś takiego jak temat na wyłączność. Pisząc na fabule w miejscu publicznym (czyli nie we własnym mieszkaniu czy kabinie w kiblu za przeproszeniem), nie macie pewności, czy ktoś do Was nagle nie przyjdzie. A jeśli przyjdzie, to ma do tego pełne prawo, bo na tym polega realizm PBFa. Toteż panno X flirtująca z panem Y, nie zdziw się, jak nagle przyleci panienka Z i zajuchci Ci go sprzed nosa.
      6). Hajimemashite! Co? No chyba nie ten język... No właśnie.. Witamy w Polsce. Tutaj obowiązuje język polski. Każdy ma skłonność do błędów, ale poprawiajcie je, gdy wyszukiwarka lub Word je wam podświetla. Naturalnie jeśli postać jest narodowości jakiej jest to może używać wtyki ze swego słownictwa by np. inna osoba tego nie zrozumiała itp. ALE trzeba podać tłumaczenie pod postem. Np. Dwóch Japończyków rozmawia i podchodzi Niemiec. Mogą powiedzieć do siebie coś po japońsku, a Niemiec nie zna japońskiego, bo się go nie uczył, to nie zrozumie, jednak na dole posta musi być tłumaczenie do tego, co Japończycy powiedzieli. Zasada ta tyczy się również PoKeMonUF <- Nie piszemy tak.. Serio.
      7). Dialogi zaznaczamy pogrubieniem lub kursywą. Jeśli dialogi zaznaczamy kursywą, to myśli cudzysłowem, a jeśli dialogi wstawiamy w pogrubienie, to myśli najlepiej pisać kursywą. Prosimy też pisać dialogi od nowej linii (po enterze).
      8). Pamiętajcie, że aby można było uznać wasz post za wyjście z tematu, musicie na jego końcu napisać: z/t albo coś w tym guście.
      9). Nie wolno wyjść i wejść na raz w jednym poście. Co innego, gdy ktoś wejdzie i przez jakieś 3-5 dni nikt nie odpisze - można go edytować i w dopisać, że się wychodzi.
      10). Na forum panuje cenzura. Prosimy nie przeklinać się nawzajem wulgarnym słownictwem - jeśli postać takowe używa to wciskajcie w miejsce jednej literki gwiazdkę zawsze - ale także prosimy nie zamieszczać treści pornograficznych. Są one dozwolone ale z bardzo lekkim i nie-wulgarnym słownictwem po uprzednim dopisaniu na górze posta: +18, a także musicie całą treść posta wziąć w "hide".
      11). Nie wolno też zamieszczać treści rasistowskich i wyzywających innych userów. A skoro o tym mowa, to z pewnością zostaniecie wyzwani, jak nie napiszecie na samym dole tematu waszego zapisu słowa związanego z Fauną. Jeśli nie wiecie, co to znaczy to sprawdźcie w słowniku.
      12). Rozgrywka to nie miejsce na spam i offtop. Prywatne komentarze i przemyślenia ślijcie na PW lub piszcie /tak/ na górze lub dole posta, ale same komentarze tego typu i dyskusje na fabule będą usuwane z rozdawanymi ostami przy okazji.
      13). To, że postać A rozmawia o Tobie z postacią B, nie znaczy, że o tym wiesz. Możesz o tym wiedzieć tylko, jeśli jedna z nich Ci to powie lub np. masz na niej podsłuch itp.
      14). Kontynuując powyższy punkt - nie jesteśmy wszechwiedzący. Nie wiemy na pierwszy rzut oka, jak ktoś się nazywa, że ma pieprzyk na tyłku, że ma tyle i tyle lat, że jest przestępcą, lub że myśli o tym by nas opluć za przeproszeniem. Fakt, postaci z wysoką inteligencją/percepcją mogą wydedukować zakres wieku i zawód ew. zajęcie, ale nikt nie jest wszechwiedzący. Nie wiecie też, co postać druga myśli, więc nie piszcie postów, w których są dwa rodzaje dialogów. normalny i taki, który jest odpowiedzią na myśli drugiej osoby - niepotrzebne lanie wody w poście. Druga osoba nie musi wiedzieć, jak byście zareagowali.
      15). Śmierć postaci możliwa jest tylko za zgodą użytkownika w Kodeksie, a także w przypadku porzucenia konta (nieaktywność) i przejęciu go przez MG.
      16). Piszemy w 1 lub 3 osobie czasu przeszłego na fabule. Wyjątkiem są różnego rodzaju walki i akcje, gdzie piszemy w czasie niedokonanym - czyli, że zamierzamy, planujemy, chcemy, próbujemy coś zrobić. Oraz np. "Jeśli nam się powiedzie to staramy się".
      17). Nie piszemy posta pod postem. Wyjątek to telefony, maile, zgłoszenia, offtop i tego typu miejsca.
      18). Przy rozpoczęciu gry (po akceptacji kp) możesz wypisać w Kodeksie, w jakim stopniu MG może wtrącać się w życie Twej postaci.
      19). Mistrz Gry to jak sama nazwa wskazuje - Mistrz, czego? Gry! Nie można przeinaczać jego słów, ignorować go itd. Tak samo Konta Specjalne, czyli postaci, które są prowadzone przez jednego lub wielu MG i służą również rozwojowi fabuły - nie wolno ich ignorować.
      20). Wasza postać może mieć męża/żonę, dzieci, rodziców.. ogólnie rodzinę.. U Vigilante i Villians to często część przykrywki. Można pisać nimi w swoich postach, ale nie wolno prowadzić ich oddzielnie. No chyba, że MG puka listonoszem do twojego domu, a twej postaci tam nie ma, ale np. mąż może być.
  21). Każdy użytkownik może zakładać nowe tematy - i w fabule, i w offtopie itp.
  22). Tak. Twoja postać może nagle z Mściciela stać się Przestępcą i na odwrót... albowiem cenimy realizm i w życiu wiele może się nagle zmienić.IV. Avatary i Podpisy

      1). Maksymalny rozmiar avatara to 320 pikseli wyskości oraz 215 pikseli szerokości. Przedstawiać muszą realną postać (Zapraszamy do rezerwacji wizerunków) lub mogą być podzielone pół na pół (realna i obrazek przedstawiający nasze przebranie). Prosimy by avatary miały ramki - by było estetyczniej. W razie czego nasi graficy w Avatarniach Wam pomogą.
      2). Jeśli nie możesz wstawić avatara to z winy problemów, jakie ma aaf.pl Napisz w tym *klik* temacie, to administracja ci go wstawi. W tym samym temacie piszcie o kliknięcie podpisu gdy macie podpis w HTMLu.
      3). Obrazek w podpisie nie może być szerszy niż 400 pikseli, a także nie może być zbyt duży. Ogólnie prosimy, by w podpisach panował jako taki ład, porządek i by nie były bardzo wysokie i "walące" po oczach.
      4). Avatary i podpisy nie mogą zawierać treści rasistowskich, pornograficznych, wulgarnych, traumatycznych, gorszących itp.
      5). Jeśli nie znacie się na BBCode lub HTMLu, a chcecie mieć ładny podpis, to poproście kogoś w Avatarnii o pomoc.
      6). W podpisach nie można zamieszczać linków/reklam do innych for.
  7). Avatar przedstawia Twoją postać jako cywila i jest to zdjęcie sławy, z da, z google itp. Może też przedstawiać pół na pół twoją postać z cywila i w przebraniu.
  8). Wygląd przebrania, twoja postać jak Mściciel/Przestępca itd. może być obrazkiem z seriali animowanych, komiksów, gier lub ogólnie z dA czy z google.. może być też z gier.. np. DC Universe Online, gdzie możesz zaprojektować sobie wygląd i przebranie i zrobić screena.
  9. Avatar realny ma przedstawiać postać w normalnej pozie i mimice, a nie np. na głowie, z jęzorem lub gaciami na wierzchu.. Macie jak najnormalniej ukazać wygląd postaci, by nie kojarzono was z nosem świnki itp.. takie zdjęcia dawajcie sobie do galeryjki w podpisie..V. Pozostale

  1). ShoutBox to nie Offtop, Śmietnik czy Fabuła. Prosimy by nie zdominowała go rozmowa dwóch osób, lub by nie stał się on śmietnikiem czy miejscem rozmów fabularnych. Nie wstawiamy do niego linków na inne fora, ani tego typu reklam. To także nie miejsce na dysputy polityczne i filozoficzne. To po prostu miejsce na poznanie się, pogadania, wygłupy, zacieśnianie więzów, integrację itd.
      2). Członkowie Administracji są tylko ludźmi. Mają prawo do żartów, problemów, pomyłek. Nie są nieomylni, ani odporni na nalot bombowy. Dlatego prosimy ich nie bombardować. Każdy admin, MG itp. jest sobą na forum, ale gdy wypełnia swe obowiązki, jest zdystansowany i neutralny, co nie powinno Was irytować. Ma też prawo zwrócić wam uwagę - robi to nie by Wam utrudniać życie, ale dla dobra Was i forum. Prosimy o wyrozumiałość.
      3). Nie obrażać się, nie rzucać w siebie mięchem itd. Spory na PW lub po za forum. Tak samo wszelkie sprzeczki i problemy. Nikt z forum nie ma ochoty brać w nich udziału i psuć sobie nastróju.
      4). Administracja z Mistrzami Gry mogą naruszyć któryś z punktów Kodeksu, jeśli nie ma innego wyjścia. Np. jeśli nie chcesz być nigdy uwięziony, a paradujesz po rabowanym banku lub z trupem na ramieniu bez przebrania i ogłaszasz światu kim jesteś to.. cóż.. dziwne by policja nie zapukała do twych drzwi i cię nie zgarnęła, czyż nie? Ale to tylko przykład..
      5). To, że pola w profilu nie są oznaczone jako obowiązkowe, nie znaczy, że nie macie ich wypełnić - Uzupełnienie ich jest konieczne.
  6). Idąc tym tropem, pamiętajcie, że tajne słowo z wymienionej wyżej w regulaminie kategorii, które macie napisać pod KP w zapisie do gry należy napisać w kolorze w jakim są włosy twojej postaci. W razie ich braku i tego typu problemów, wybierajcie kolor 'cyan'.
  7). Admini mają wgląd w historię edycji postów. Więc wiemy kiedy ktoś edytuje czyjegoś lub swego posta. Co za tym idzie. Edytowanie cudzych tematów w KP, Ekwipunku, Kodeksach i Znajomościach jest ABSOLUTNIE zabronione. Gdy tylko zauważymy taką wzmiankę w historii dostajecie Bana i na konto i na IP a wasze postaci są automatycznie przejęte przez Mistrzów Gry. Wara od nie waszych kart i tematów - Tak jak widać, to nie są żarty.
      8). Forum żyje tylko dzięki Wam - Userom, a nie Administracji - my jesteśmy tutaj dla Was, by utrzymać forum jakoś w ładzie i by nie było nudno. Nie zmienia to jednak faktu, że najważniejszą zasadą jest dobra zabawa bez względu na to, co się wydarzy (nawet jeśli Snake Eyes puści pawia na forum! Odgarnijcie go z monitorów i grajcie dalej! xD), a także nie zmienia to faktu, że to od Waszego zaangażowania, pomysłów, wkładu i chęci zależy czy forum będzie się rozwijało, czy nie.  Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015
  ~ Snake Eyes.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Template designed and created by Falcone
Specjalna WymianaSTRONY PARTNERSKIE


BatCave :: Jedyna Polska Strona o Batmanie Arkham DC Multiverse X-files WAK Punisher Zone

BFF Fora


Chętnie nawiążemy partnerstwo BFF, w celu nawiązania zgłoś się do Administracji!

Buttony

Wymiana Banerów

BlackButler
HogwartDream


Vampire Knight

Toplisty

Klikajcie w Toplisty

Oficjalna toplista czARTa Heroes PBF Halo PBF
Toplista stron poświęconych fantastyce ~**~
Lista for na topie I love PBF Lista top pbf'ów
Vision Lighthouse Kostnica VPV
VPV VPV VPVStyl forum (C) teszka i lekkie zmiany Drzuma oraz pomoc Ashe
Grafika (c) z Google i dA; Obróbka Drzuma
Kody na forum (c) Ludzie z czARTa i poradniki w necie
Kod Ogłoszeń (c) Raphael i Pomoc Veny || Kod Stopki (c) Pomarańcza
Forum (c) Snake Eyes & Others || Wzór (c) DC/Marvel/Twórczość Własna
All graphic used on forum belongs to their authors from DeviantART & Google and we DO NOT OWN it!
If you don't wish to see your art here - write to Administrators.
We're not responsible for art used by our users!