Vigilante Police Villains Strona Główna

Ogłoszenie 
Po Pyrkonie (24-26 kwietnia) zaczynamy już przenosić forum na forumpolish. Odświeżymy je trochę i w ten sposób wprowadzimy nowe wątki i wrócimy do gry :) Do tego czasu możecie sobie pisać, albo szykować się do przenosin :D

Pomoc przy przenosinach lub do teamu Adminów / MG poszukiwana i potrzebna! :D
Ogólne Administracja Fabuła Techniczne
Witamy na VPV
To nie jest forum SL, tylko typowe forum PBF z kostkami i Mistrzem Gry.
Posiadamy własny system - nie trzeba znać żadnych seriali, książek, filmów, komiksów itd.
Obowiązują Avki Realne, ale Mściciele i Przestępcy w przebraniach mają obrazki.

Nie ma super mocy. Zamiast tego jest wysoce rozwinięta technologia.
Każdy może zabłysnąć.. Dzięki specjalnemu systemowi kostek oraz możliwości zapisania się na Bogacza dłuższą historią postaci.

Stawiamy na realizm. Chcemy wczuć się w grę i urozmaicać ją, jak tylko się da. Między innymi służyć do tego będą "Wtyki MG".

Podręcznik to nasze Kompendium Wiedzy o systemie, ale nie trzeba czytać go całego od razu, bo nie wszystkie informacje są przydatne od zaraz.
Zapisy do Gry
Mściciele ~ Otwarte

Policja ~ Otwarte

Przestępcy ~ Otwarte

Mieszkańcy ~ Otwarte
Fabuła Forum
Rok 2250. Göteborg, Szwecja.
W tych czasach technologia jest wysoce rozwinięta. Językiem urzędowym na świecie jest angielski i niemal każdy go zna. Przez niezwykłe odkrycia w dziedzinie technologii poziom i zagrożenie związane z przestępczością drastycznie wzrosły. Policja ma związane ręce prawem i osobami z wysokich stanowisk. Gdyby nie Mściciele, którzy działają ponad prawem w Göteborgu i wielu innych miastach na całym świecie rządziłyby gangi i najróżniejsi przestępcy. Jakby tego było mało w tej szwedzkiej metropolii powstała organizacja zwana Światło. Manipulują każdym na ich drodze i mają mroczne plany w stosunku nie tylko do Göteborga ale i całego świata. Nikt nie wie kim są, a policja nawet nie wierzy w ich istnienie. Jak będzie wyglądało życie w tej metropolii, czy Światło oraz Przestępcy zostaną bezkarni, a policja bezradna. Czy mieszkańcy będą w stanie opowiedzieć się po którejś stronie?
Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie oprócz Ciebie użytkowniku!
Gorący News
Wydarzenie #2 START

Nabór J.A i innych!

Przesłuchanie związane z Wydarzeniem #1 na Policji oraz praca nad Nagraniem!

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesłuchanie Ochroniarza
Autor Wiadomość
Snake Eyes 
Mściciel
Coz I'm a Ninja

Zajęcie: Grafik Komputerowy / Informatyk
Znajomości: Moje Relacje
Orientacja: Aseks
Ubiór: Tak Wygląda

Multikonta: Dick, Zatanna, Dragon
Wysłany: 2013-06-26, 23:07   Przesłuchanie Ochroniarza
   Tytuł: Administrator | Grafik | Mistrz Gry | Bogacz
   | S: 81 | Z: 81 | I: 30 | P: 71 | C: 20 |
   Poziom 1 ~ Przebieraniec

Ochroniarz, którego papiery są sfałszowane siedzi w areszcie i czeka na przesłuchanie. Wyrwano mu ząb z kapsułką zawierającą truciznę, więc nie mógł się zabić. Nie wiadomo kto go dorwał, ale nieprzytonego policja wywlokła z Kompleksu Lilia.
Technikom udało się wyszperać tylko takie informacje:

Godność: Juri Michelkov
    Pochodzenie: Rosja
    Kartoteka: Gwałt, napad z bronią w ręku, kradzież auta - odsiedział ogólnie 10 lat.. wyszedł i rozpłynął się w powietrzu.. Krążą za nim oskarżenia o wykonywanie zabójstw na zlecenie oraz kradzieży na zlecenie.
    Opis: Matka prostytuka przedawkowała heroinę, a ojciec rozwalił się samochodem jadąc po pijaku. Chował się w domu dziecka, a potem na ulicy. Skończył tylko gimnazjum.

Policja ma go przesłuchać. Naturalnie postacią prowadzi MG (Snejk). Każdy policjant może zabrać się do przesłuchania. Może ich być kilku bo pokój przesłuchań ma weneckie lustro, a za nim jest drugi pokoik obserwacyjny gdzie można się ew. naradzić z kolegami.

Któż chętny?
(Można być jednocześnie na fabule i na przesłuchaniu)

Booker DeWitt 
Mściciel

Zajęcie: Policjant - detektyw
Orientacja: Hetero

Wysłany: 2013-06-26, 23:43   
   Tytuł: Policja
   | S: 64| Z: 62| I: 31| P: 62| C: 31|
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

-''Juri Michelkov, lat 39. 10 lat za gwałt, napad z bronią w ręku i kradzież auta. Wyszedł i rozpłynął się w powietrzu... Krążą za nim oskarżenia o wykonywanie zabójstw na zlecenie oraz kradzieży na zlecenie.'' Mamy tutaj najemnika. -Booker czytał na głos informacje o podejrzanym. Był sam, jednak czytanie na głos pomagało mu w przyswajaniu informacji.
Przesłuchanie miał prowadzić z policjantka z wymiany - Alice Beretta. Nie znał jej, miał jednak nadzieję, że przesłuchanie się uda. -"Matka prostytuka przedawkowała heroinę, a ojciec rozwalił się samochodem jadąc po pijaku. Chował się w domu dziecka, a potem na ulicy. Skończył tylko gimnazjum." -mało tego było, ale musiało mu wystarczyć. Włożył podkładkę z kartką pod pachę i czekał na swojego nowego 'partnera'.

Alice Beretta
Policjantka

Zajęcie: policjantka

Multikonta: Bucky Barnes, Rocket, Axl Colt
Wysłany: 2013-06-26, 23:58   
   S: 45 | Z: 70 | I: 70 | P: 25 | C: 45

Ekhm. Odrobinkę jej się spóźniło. Dwie-cztery minuty. Zapomniała zamknąć mieszkanie na klucz i musiała się wrócić. Kiedy w końcu wpaðła na komisariat, wymijająco powitała kolesia przy biurku i popędziła do pokoju przesłuchań. Zwolniła tuż przed drzwiami i nacisnęła klamkę, po czym wpadła do pomieszczenia.
-Przepraszamprzepraszamprzepraszam, nie zamknęłam mieszkania i musiałam się wrócić.- powiedziała skruszonym głosem. -Możemy zaczynać. Co mamy?
Odgarnęła włosy na plecy i wyciągnęła dłoń po podkładkę, w międzyczasie spoglądając na oskarżonego.

Snake Eyes 
Mściciel
Coz I'm a Ninja

Wysłany: 2013-06-27, 00:01   
   Poziom 1 ~ Przebieraniec

Jesteście za weneckim lustrem. Facet siedzi po drugiej stronie i z zawziętą mordą wgapia się intensywnie w szybę mając chyba przeczucie, że ktoś go obserwuje.

Snake Eyes

Booker DeWitt 
Mściciel

Wysłany: 2013-06-27, 12:44   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Niemało się zdziwił, gdy kobieta wparowała do pomieszczenia. Serio? Trochę rozkojarzona, jak na policjantkę. No ale nic.
-Booker DeWitt. -przedstawił się, podając jej podkładkę. -Ty musisz być Alice. Miło poznać. -ładna była. Ale nie skupiał się teraz na tym, miał ważniejsze rzeczy na głowie.
Spojrzał na faceta, a on patrzył się niemal na Bookera. Nic dziwnego, trick z lustrem weneckim, a właściwie fenickim, przestał być trickiem wraz z pojawieniem się seriali kryminalnych.
-Nic specjalnego. Poza tym, że jest członkiem lub współpracownikiem tego całego światła. W zębie miał kapsułkę z trucizną, więc pewnie łatwo się nie wysypie. -skoro był w stanie się zabić, by ukryć informacje, to przesłuchanie zapowiadało się na trudne.

Alice Beretta
Policjantka

Wysłany: 2013-06-27, 15:00   

Uśmiechnęła się uprzejmie i wzięła podkładkę.
-Dokładnie, Alice Francesca Beretta. Też mi miło.
Przebiegła wzrokiem po informacjach, po czym odstawiła podkładkę na stół
-Nie zdziwiłabym się, gdyby wolał zginąć, niż po wyjściu z więzienia dostać się z powrotem w ręce tego całego Światła. W takim razie zaczynamy?
W miarowym tempie stukając obcasami weszła do pomieszczenia, w którym znajdował się ochroniarz.
-Bongiorno, proszę się nie krzywić bo złość piękności szkodzi...
Oparła się jedną dłonią o stół i spojrzała na faceta. Cóż, zgodnie z zasadą dobry i zły glina to raczej Booker powinien zacząć, tak więc spojrzała wyczekująco za partnerem, przekazując mu tym samym pałeczkę.

Snake Eyes 
Mściciel
Coz I'm a Ninja

Wysłany: 2013-06-27, 15:23   
   Poziom 1 ~ Przebieraniec

Facet gapi się ponuro na Alice kątem oka. Nie reaguje.

Snake Eyes

Dragunsun 
Przestępca
Złodziej Serc

Zajęcie: Kognitywistyk, pracował dawniej w BAU w FBI
Orientacja: Bi

Multikonta: Ezio, Biały Orzeł, Savant
Wysłany: 2013-06-27, 21:09   
   Tytuł: Bogacz | Konsultant Policji
   | S: 70 | Z: 8 | I: 10 | P: 81 | C: 81 |
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Miał udać się do laboratorium zająć się badaniem nagrania, ale postanowił wpierw stanąć na głowie kochanym kolegom policjantom... Podobno przesłuchiwali kogoś związanego z tym wybuchem.
Wszedł naturalnie do pokoju za lustrem i spojrzał na oprycha i bardzo miłą dla oka panią policjantkę. Zauważył też Bookera. Kojarzył go trochę, ale nie mieli jeszcze okazji współpracować. On z kolei miał już broszkę "wrzód na tyłku policjantów" z jego ciągłymi docinkami i wtrącaniem się... ale najzabawniejsze, że najczęściej miewał rację i słuszne uwagi, które zaoszczędzały czasu.
Usiadł więc wygodnie na stole i zaczął obserwować i nasłuchiwać z nadzieją, że może i tym razem się przyda i przy okazji trochę ponarzuca.

Booker DeWitt 
Mściciel

Wysłany: 2013-06-28, 01:33   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Tak, takie organizacje nie cackają się z pierdołami. Z drugiej strony jeśli nic im nie powie, to dlaczego nie mieliby go przyjąć z powrotem? Był wierny, co nie?
-tak, zaczynamy. -strzyknął karkiem, przekrzywiając głowę na bok i wszedł za Alice do pomieszczenia przesłuchań.
-hej, śmieciu. -przywitał podejrzanego. Był skuty, więc mógł tylko zaciskać pięści, rzucać wściekłe spojrzenia i trochę się poszarpać. To właśnie w przesłuchaniach Booker lubił najbardziej - bezsilność przesłuchiwanego. Nie, żeby był uzależniony od władzy czy potęgi, po prostu lubił irytować i denerwować innych. Zwłaszcza takie szumowiny.
Usiadł na krześle. A właściwie się na nim rozwalił. Wyjął pistolet i położył go przy krawędzi stołu,
zaraz obok siebie.
-To co ciekawego nam powiesz, co? -grożby postanowił zachować na później, może koleś złamie się łatwiej, niż na to wyglądał.

Snake Eyes 
Mściciel
Coz I'm a Ninja

Wysłany: 2013-06-28, 12:28   
   Poziom 1 ~ Przebieraniec

- Ładne włoski... mamusia ci je układa? - na pytanie Bookera oprych odezwał się cynicznie.
Siedział spokojnie. Ani się wyrywał, ani miotał. Ot najzwyczajniej spokojny i opanowany. Do tego z wrednym uśmieszkiem na gębie.

(Dragunsun jeśli chcesz mieć jakieś tipy co do "czytania" z jego zachowań itd. to rzucaj proszę na powodzenie kostką sobie, a ja w najbliższym poście MG opisze wtedy, co zauważasz)

Snake Eyes

Alice Beretta
Policjantka

Wysłany: 2013-06-28, 14:28   

Ona natomiast oparła się tylko tyłem o blat, przyglądając mu się. Wyglądał na na prawdę upartego, a rozmowa zapowiadała się na ciężką.
-Nie jesteśmy tu po to, żeby robić ci na złość, my tylko wykonujemy swoją pracę. Być może jeszcze wszystko da się odkręcić, więc radzę ci współpracować.
Niespecjalnie wierzyła, że to coś da, ale zawsze można spróbować.
-Akta masz bardzo nieciekawe, nie próbujesz nic negować, wyjaśniać...?
Uniosła nieco brew do góry, kątem oka zerkając na Bookera.

Booker DeWitt 
Mściciel

Wysłany: 2013-06-28, 15:05   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Uśmiechnął się tylko kącikiem ust.
-Moja mamusia przynajmniej nie była dziwką i nie zaćpała się koką na śmierć. -pochylił się nad stołem. -Powiedz, liczne miałeś rodzeństwo? -wiedział, że może go to wkurzyć, ale o to chodziło. wkurzeni ludzie popełniają błędy. Ale najlepiej było by mu tak poplątać w głowie, żeby sam się wygadał. Na przykład zagrać dobry glina - zły glina na jednego policjanta. Maksymalne skonfundowanie.

Dragunsun 
Przestępca
Złodziej Serc

Zajęcie: Kognitywistyk, pracował dawniej w BAU w FBI
Orientacja: Bi

Multikonta: Ezio, Biały Orzeł, Savant
Wysłany: 2013-06-28, 19:30   
   Tytuł: Bogacz | Konsultant Policji
   | S: 70 | Z: 8 | I: 10 | P: 81 | C: 81 |
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Cytat:
1k8
Rzut na powodzenie wykrywania 1-4 brak powodzenia 5-8 powodzenie [+ percepcja]
Wynik: 7+1=8
POWODZENIE

Podniósł się lekko i zaczął przyglądać uważniej z rosnącym rozbawieniem. To doprawdy go bawiło. Cała ta sytuacja i zachowanie oprycha. Dobrze tak tym policjantom - zawsze mają się za lepszych, a tak na serio to nic im nie wolno. Nie pałał do nich miłością, a musiał z nimi współpracować... jakieś to przykre... a nie cofnij... zabawne!
Niemal promieniował radością wyłapując różne drobiazgi w zachowaniu zbira aby móc tam wparować i nieco poprzeszkadzać.

Snake Eyes 
Mściciel
Coz I'm a Ninja

Wysłany: 2013-06-29, 11:10   
   Poziom 1 ~ Przebieraniec

Dragunsun -> W kodeksie masz informację dla ciebie, co widzisz.

MG

Spojrzał na Bookera i wzruszył ramionami.
- Stary.. ona była dziwką.. Jak chcesz ją obrażać to nie wiem czy jest jeszcze coś czym jej nie obrażano, a dziwki po to są właśnie by się na nich wyżyć - pokazał podniszczone zęby w szkaradnym uśmieszku.
- A rodzeństwo mnie nie obchodzi.. Urwałbym łeb jakby czego chciało.. Ale przynajmniej nie skończyłem ze szpetną gębą jak niektórzy - powiedział patrząc krytycznie na policjanta.
Zabawne.. oprych miał serio szkaradną gębę.. był to chyba potwarz dla policjanta.

Cytat:
(Trzymajcie taką kolejność: Dragunsun, Alice, Booker)

Snake Eyes

Alice Beretta
Policjantka

Wysłany: 2013-06-29, 19:13   

Przyglądała się facetowi z pewnego rodzaju... Politowaniem. No bo co się z nim stało? Skończył jako zwykły kryminalista.
-I po co się w to wszystko wplątałeś? Na prawdę zależy ci na tym, żeby wylądować po raz enty w więzieniu? Te 10 lat nic cię nie nauczyło?
Może i prowadziła walkę z wiatrakami, ale ponoć nikt nie jest zły z natury.
-Pomóż sobie, póki jeszcze możesz. Powiedz, dla kogo pracujesz, bo prędzej czy później i tak się tego dowiemy.
Ona tam jest cierpliwa, może pytać do skutku.

Odpowiedz do tematu