Vigilante Police Villains Strona Główna

Ogłoszenie 
Po Pyrkonie (24-26 kwietnia) zaczynamy już przenosić forum na forumpolish. Odświeżymy je trochę i w ten sposób wprowadzimy nowe wątki i wrócimy do gry :) Do tego czasu możecie sobie pisać, albo szykować się do przenosin :D

Pomoc przy przenosinach lub do teamu Adminów / MG poszukiwana i potrzebna! :D
Ogólne Administracja Fabuła Techniczne
Witamy na VPV
To nie jest forum SL, tylko typowe forum PBF z kostkami i Mistrzem Gry.
Posiadamy własny system - nie trzeba znać żadnych seriali, książek, filmów, komiksów itd.
Obowiązują Avki Realne, ale Mściciele i Przestępcy w przebraniach mają obrazki.

Nie ma super mocy. Zamiast tego jest wysoce rozwinięta technologia.
Każdy może zabłysnąć.. Dzięki specjalnemu systemowi kostek oraz możliwości zapisania się na Bogacza dłuższą historią postaci.

Stawiamy na realizm. Chcemy wczuć się w grę i urozmaicać ją, jak tylko się da. Między innymi służyć do tego będą "Wtyki MG".

Podręcznik to nasze Kompendium Wiedzy o systemie, ale nie trzeba czytać go całego od razu, bo nie wszystkie informacje są przydatne od zaraz.
Zapisy do Gry
Mściciele ~ Otwarte

Policja ~ Otwarte

Przestępcy ~ Otwarte

Mieszkańcy ~ Otwarte
Fabuła Forum
Rok 2250. Göteborg, Szwecja.
W tych czasach technologia jest wysoce rozwinięta. Językiem urzędowym na świecie jest angielski i niemal każdy go zna. Przez niezwykłe odkrycia w dziedzinie technologii poziom i zagrożenie związane z przestępczością drastycznie wzrosły. Policja ma związane ręce prawem i osobami z wysokich stanowisk. Gdyby nie Mściciele, którzy działają ponad prawem w Göteborgu i wielu innych miastach na całym świecie rządziłyby gangi i najróżniejsi przestępcy. Jakby tego było mało w tej szwedzkiej metropolii powstała organizacja zwana Światło. Manipulują każdym na ich drodze i mają mroczne plany w stosunku nie tylko do Göteborga ale i całego świata. Nikt nie wie kim są, a policja nawet nie wierzy w ich istnienie. Jak będzie wyglądało życie w tej metropolii, czy Światło oraz Przestępcy zostaną bezkarni, a policja bezradna. Czy mieszkańcy będą w stanie opowiedzieć się po którejś stronie?
Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie oprócz Ciebie użytkowniku!
Gorący News
Wydarzenie #2 START

Nabór J.A i innych!

Przesłuchanie związane z Wydarzeniem #1 na Policji oraz praca nad Nagraniem!

Poprzedni temat «» Następny temat
Salon połączony z kuchnią
Autor Wiadomość
Captain America 
Mściciel
Pan Kapitan

Zajęcie: Uczy się w wojskowej akademii technicznej oraz dorabia jako instruktor boksu
Znajomości: Moje Relacje
Orientacja: Bi
Ubiór: Tak Wygląda

Multikonta: Wally West, Green Arrow
Wysłany: 2015-02-28, 02:54   
   | S:81 | Z:81 | I:31 | P:41 | C:23 |
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

- No jasne. Kto by się pani policjant nie bał. - znów się uśmiechnął do niej.
I się zaczęło tekst o mścicielach. No to trafiła na kruchty temat, chociaż czy Steve wyglądał jak mściciel? No trochę za bardzo przypakowany, ale ogólnie miły z niego chłopak. Więc chyba nie wyglądał na kogoś kto samozwańczo biegał z tarczą w ręku i gruchotał kości prawym sierpowym... Lepiej nie było się do tego przyznawać.
- No wiesz nie obiecałbym, ze nie ukradłbym torebce babci. - starał się ją trochę podpuścić - A co myślę o mścicielach. Dobre pytanie. Wydaje mi się, ze to oni bronią te okradane babcie i czasem są użyteczni i macie trochę mniej roboty. Co nie? Bo chyba tak źle z nimi nie jest. Z resztą spotkałaś kiedyś jakiegoś i rozmawiałaś z nim? - zapytał

Alice Beretta
Policjantka

Zajęcie: policjantka
Orientacja: Hetero

Multikonta: Bucky Barnes, Rocket, Axl Colt
Wysłany: 2015-03-01, 00:58   
   S: 45 | Z: 70 | I: 70 | P: 25 | C: 45

Uniosła brew i uśmiechnęła się lekko.
-No. I tak ma być. Posłuch musi być.
Kto jej zabroni się trochę porządzić, zwłaszcza że nie sprawia zbyt wielkiego zagrożenia. Takie osoby właśnie powinny być u władzy. Miłe, niegroźne, kochane, uczynne i troskliwe. A nie psychole pokroju Putina czy Hitlera.
Zmierzyła go wzrokiem na wzmiankę o torebce i babci
-No to widzę, że trzeba będzie cię mieć na oku. Jak jakaś babcia zostanie okradziona, to będę wiedziała kogo najpierw sprawdzić. I nie do końca bym się zgodziła. Odwalają za nas pracę, ale nie do końca dobrymi metodami i koniec końców okazuje się że mamy więcej pracy niż normalnie. Ciężko ich osądzać, bo z perspektywy takiej starszej babci to dobrze, że jakiś pan w rajtuzach oddał jej skradzioną torebkę szybko, zręcznie i bez żadnych pytań. Ale Przez to rodzi się pewien chaos. My i tak musimy przyjechać na miejsce, bo jest wezwanie i trzeba wszystko sprawdzić, zanotować, wyśledzić i tak dalej. Oni najchętniej by połamali dłonie, nogi i karki przestępcom i zostawiliby ich ot tak. Niektórzy tymczasem nie do końca na to zasługują, niektórzy powinni mieć proces, niektórzy są niewinni, a niektórzy powinni iść do więzienia, wszyscy powinni znajdować się w aktach policyjnych ale jak tu kogokolwiek spisać jak przyjeżdżamy na miejsce i jest już po sprawie? Myślę, że byłoby o wiele lepiej, gdyby konsultowali się z nami w związku ze swoimi poczynaniami, ale to oczywiście nie wchodzi w grę, skoro my ich ścigamy, racja..?

Captain America 
Mściciel
Pan Kapitan

Zajęcie: Uczy się w wojskowej akademii technicznej oraz dorabia jako instruktor boksu

Wysłany: 2015-03-03, 20:35   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Po chwili Steve siedział niczym przysłowiowy kołek na dupie i zamienił się w słuch. Alice to była strasznie wygadana osóbka i co jak co Steve chyba miał mało do powiedzenia w każdej możliwej kwestii. Z resztą nie był typem co by się wykłócał o swoje jakby nie widział w tym 100% swojej prawdy, poza tym.. Alice była kobieta, było trzeba trochę ją inaczej traktować przynajmniej w stanie nie służbowym. Podejrzewał, ze jakby się spotkali oko w oko jako mściciel i policjantka ich rozmowa mogłaby zupełnie inaczej wyglądać.
- A nie myśleliście kiedyś by z nimi współpracować? - dodał niby neutralnie.
W głębi duszy możliwe, ze ciekawiła go odpowiedź na to pytanie, sam był zdania, ze obie strony na tym mogłyby skorzystać, chociaż niektórzy mściciele jak się słyszało mało różnili się od samych przestępców.
- Coś mi się wydaje, że chcą być ponad prawem. - uśmiechnął się - W takim razie po prostu pozostaje oglądać w telewizji jak się z nimi męczycie i jak oni zostają bohaterami a na was schodzi ta główna linia zbierania po nich śmieci, jeśli dobrze rozumiem?

Alice Beretta
Policjantka

Wysłany: 2015-03-06, 18:20   

Ooj tak, Alice ma gadane. Mogłaby nadawać godzinami, jeśli tylko ma do kogo i o czym. A Mściciele to temat co prawda trudny, ale bardzo obszerny, więc było o czym rozmawiać.
Wzruszyła ramionami na jego pytanie.
-To nie jest takie proste. Po pierwsze, oznaczałoby to, że musieliby się przyznać do licznych win, bo sami nie są też niewiniątkami. Niektóre mendy są tak przekonane o tym, że czynią dobro, a w rzeczywistości czynią więcej szkód, niż złoczyńcy. Nie każdy ma takie piękne i szlachetne zasady jak jakieś postacie filmowe czy komiksowe. Są tacy, co bez namysłu zabijają wrogów i cywili, po trupach do celu... Są tacy, co kradną, bo uważają, że jak ratują miasto, to mogą... Niektórzy śmiecą sobie strzałami, sztyletami i innymi broniami na prawo i lewo, a potem znajdują to dzieci na ulicy... Owszem, niektórych współpraca okazałaby się bardzo cenna, ale wiesz, nas obowiązują procedury, których nie można ot tak sobie obejść.
Zaśmiała się cicho pod nosem, ale wcale nie było jej jakoś strasznie wesoło.
-No, tobie to łatwo powiedzieć, co? Siedzisz sobie na tym swoim umięśnionym tyłku i oglądasz w wiadomościach przepychanki policji z tą bandą przebierańców, bo niewiele to się różni od jakichś filmów sensacyjnych momentami...

Captain America 
Mściciel
Pan Kapitan

Wysłany: 2015-03-07, 20:59   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Przysłuchał się znów jej obszernej wypowiedzi. Bez wątpienia, ta dziewczyna na przesłuchaniach chyba ludzi zagadywała na śmierć. Przyznał w głębi duszy, ze nadawałby się na jakąś dziennikarkę czy coś, bo to atut dziennikarzy, wiedzieć co chcą na każdy temat i obszernie o tym mówić. A przede wszystkim szybko. Alice wystrzeliwała słowa jak z procy.
- W sumie masz rację, skoro dzieciaki mogą znaleźć różne takie zabaweczki.. Z drugiej strony zapewne dla części tych dzieci to wielka radość znaleźć jakąś rzecz co ich ulubiony bohater znalazł. Ja np bym się cieszył gdybym lubił jakiegoś robin hooda i znalazł taka strzałkę. - uśmiechnął się, chociaż miał wrażenie, że wszedł na cienki lód, zwłaszcza kiedy usłyszał o swoich umięśnionych pośladach. - Oj uwierz mi jak zobaczę Ciebie gdzieś tam będę oglądał zajadając popcorn z czystą radością. - chciał trochę rozluźnić atmosferę.

Alice Beretta
Policjantka

Wysłany: 2015-03-09, 02:29   

Alice faktycznie mogła zostać dziennikarką. Ten zawód pasował do niej idealnie, ale niestety, w tej chwili było trochę za późno na zmianę zawodu. Chociaż, chociaż... Może kiedyś to przemyśli, może gdy jej okres wymiany się zakończy, to pomyśli nad jakimiś kursami...
Zmarszczyła brwi patrząc na niego w lekkim zdziwieniu.
- Jej! Mam pięć lat i właśnie znalazłem garść gwiazdek ninja na ulicy! Ciekawe, czy da się je połknąć? A może porzucamy się z chłopakami? To będzie świetna zabawa!
Co jak co, ale jak dla niej broń w rękach dzieci nie miała ŻADNEJ dobrej strony. Nawet najmniejszej. Dzieci są tępe, nieodpowiedzialne i niezdarne.
- A ja myślałam, że widząc to przybiegłbyś mi natychmiast pomóc sprzątać bałagan mścicieli... - rzuciła niby rozczarowanym głosem, ale uśmiechając się półgębkiem.

Captain America 
Mściciel
Pan Kapitan

Wysłany: 2015-03-09, 22:50   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Alice miała rację, ze dzieci potrafią połknąć takie rzeczy, ale nie wszystkie takie są. Najwidoczniej oboje mieli inne zdanie na temat dzieci. Steve lubił dzieci, jakby powiedział inaczej skłamałby, jednak nie chciał być tatą, na razie był za młody na to, jednak inne dzieci... Te uśmiechy jak dawali ci kiedy coś dobrego dla nich się zrobiło...
- Alice czy 5 letnie dziecko będzie połykać shurikeny, to jest już starsze dziecko, więcej wie. - mówił spokojnie - Z zabawą zapewne by tak było. tylko mi się wydaję, że takie dzieci raczej w tym wieku raczej pokazują rodzicom swoje znalezisko czy tam opiekunom.
Kto powiedział, że we wszystkim mieli się zgadzać. Steve wygodniej się rozsiadł i spojrzał na dziewczynę.
- Nie ukrywam czerpałbym radość z tego, że ty harujesz a ja siedzę na swoim mięsistym tyłku i przyglądam się temu z pozycji fotel-telewizor. - chciał ją trochę udobruchać tymi słowami, chociaż i tak zauważył na jej twarzy cień uśmiechu.

Alice Beretta
Policjantka

Wysłany: 2015-03-10, 00:43   

Wywróciła oczami. Nie wierzyła w to, co słyszy. Przecież to niedorzeczne.
-NIGDY nie wiesz, czy jakieś dziecko znajdzie takie coś i w jakim będzie wieku. Niektóre dzieci piją domestos, inne bawią się odłamkami bomb. Dzieci nie mają żadnej wiedzy o tym, co jest niebezpieczne, a co nie, a zwłaszcza te, co rzeczywiście biegają sobie luzem po ulicy! Błagam, Steve, powiedz że żartujesz! Które dziecko znalazłszy czadersko wyglądający przedmiot pierwsze co leci z tym do rodziców? Chyba największy frajer tak by zrobił, każde inne dziecko zacznie się tym bawić, a wśród takich cudeniek znajdują się odłamki granatów, noże, strzały, haki i wszelkie inne różności, które mogą być niebezpieczne na milion sposobów. Nie ma co liczyć, że jedno dziecko na piętnaście zachowa się odpowiedzialne, gdy pozostałe 14 się pokaleczy i pozabija. Może i wyolbrzymiam w tym momencie, ale takie zostawianie tego typu przedmiotów wszędzie dookoła nie ma ŻADNYCH zalet, za to całą masę wad.
Żachnęła się na jego słowa i pokręciła głową w niedowierzaniu.
-Typowy facet. Siedziałby na dupsku i gapił się jak kobiety odwalają całą robotę. Wszyscy jesteście siebie warci. Czekaj czekaj, już ja cię przeoram po tym domu, będziesz chodzić jak w zegarku. - to ostatnie powiedziała pół żartem, pół serio, pół groźbą. W zasadzie to 3,(3) żartem, 3,(3) serio, 3,(3) groźbą. Nie będzie tak że ona będzie biegać po domu, odkurzać, myć, prać, prasować, a on się będzie opieprzać. Oj nie.

Captain America 
Mściciel
Pan Kapitan

Wysłany: 2015-03-24, 00:29   
   Poziom 0 ~ Nowa Rybka

Oj coś czuł, ze z Alice nie wygra tego starcia. Ruda widać było nieźle się nakręciła, dlatego postanowił załagodzić jakoś tą sytuację, by jeszcze większego wilka z lasu nie wywołać.
- No dobrze, dobrze Pani Policjant poddaje się, nie podkładam dzieciom brzydkich i ostrych rzeczy - uniósł swoje dłonie w geście poddańczym - Tylko proszę niech Pani nie zagada mnie czasem na śmierć.
Może i starał się tą sprawę zbagatelizował z dziećmi, ale on wiedział swoje a ona swoje. Twierdził, ze oboje mieli w pewnym sensie rację. Zwłaszcza z nożami czy strzałami. Chociaż w dzisiejszym świecie te wszystkie rzeczy były na początku dziennym.
- Oh czyżbym miał się zacząć bać? - dodał lekko rozbawiony - Coś czuje, ze natrafiłem na rasową feministę w mieszkaniu. Poza tym jak dotąd nikt nie był w stanie mnie nastawić. - dalej się uśmiechał. - Ale w takim razie od czego mam zacząć? Pozmywać?Wymasować plecy? Ale to chyba by było zbyt intymne. - sam nie wiedział czemu to zaproponował.
Steve przypatrywał się jej z dość niewinnym uśmiechem. Było widać kto z nich ma więcej charyzmy w tym mieszkaniu.

Odpowiedz do tematu